Chemioterapia komercyjna- alternatywa dla pacjentów z chorobami onkologicznymi
Med Polonia jako nowoczesna placówka medyczna oferuje odpłatne podanie leków zarejestrowanych, lecz nierefundowanych przez NFZ w danym wskazaniu medycznym.
Ścieżka leczenia komercyjnego przebiega sprawnie i komfortowo dla pacjenta. Krok pierwszy to wizyta u specjalisty- w tym przypadku u onkologa klinicznego, który przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski, zleca niezbędne badania, oraz dobiera rodzaj leczenia systemowego( chemioterapia, immunoterapia, leki ukierunkowane molekularnie) i ustala plan leczenia. Leki zamawia i przygotowuje w warunkach loży laminarnej apteka szpitalna, która znajduje się w placówce. Pacjenci korzystający z odpłatnego podania leku pozostają w stałym kontakcie z koordynatorem i są na bieżąco informowani o terminach wizyt.
Czasami w pokryciu kosztów leczenia komercyjnego pomagają różnego rodzaju fundacje onkologiczne, dlatego warto zwrócić się do nich o pomoc.
Choroba nowotworowa to swego rodzaju walka z czasem. Od tego, jak szybko pacjent podejmie leczenie zależy ich życie i zdrowie. Wczesne rozpoczęcie leczenia onkologicznego oznacza większe szanse na pokonanie choroby. Wybierając szpital Med Polonia chory ma pewność, że otrzymuje wielospecjalistyczne i innowacyjne terapie przeciwnowotworowe.
Chemioterapia komercyjna- dla kogo?
Już sama diagnoza jest ogromnym obciążeniem psychicznym, a oczekiwanie na leczenie tylko je nasila, w rezultacie pogarszając stan chorego. To przeważający argument przemawiający za skorzystaniem ze świadczeń komercyjnych.
Chemioterapia nierefundowana to rozwiązanie dla pacjentów onkologicznych, którzy nie kwalifikują się do programów lekowych, badań klinicznych lub których leczenie nie jest finansowane ze środków NFZ, a może przynieść korzyść kliniczną.
W Med Polonia lekarz kwalifikujący pomoże znaleźć odpowiednią terapię oraz ustali indywidualny plan leczenia. W zależności od rodzaju terapii podanie będzie odbywało się drogą doustną lub w postaci wlewu dożylnego.
Rodzaj leczenia będzie decydować o tym, czy podanie leków odbędzie się w trybie ambulatoryjnym, czy będzie połączone z hospitalizacją.
Odpłatne podanie leku odbywa się w kilku etapach
- Kwalifikacja wstępna
Podczas wizyty lekarz onkolog kwalifikuje pacjenta do podania leku onkologicznego, zleca wszystkie niezbędne badania i ustala plan leczenia. Po zakwalifikowaniu pacjenta do odpłatnego podania leku zostaje on zamówiony.
- Wizyta z podaniem leku
Podczas tej wizyty odbędzie się spotkanie z Koordynatorem Onkologicznym, aby dopełnić formalności związanych z umową i przyjęciem. Następnie odbędzie się wizyta u onkologa klinicznego, który oceni wyniki badań laboratoryjnych i na tej podstawie zleci podanie leku. Po zakończeniu formalności zostanie podana premedykacja i docelowe leczenie.
- Wizyta kontrolna
W zależności od stanu i samopoczucia pacjenta wizyta może odbyć się stacjonarnie u lekarza onkologa w Med Polonia lub poprzez teleporadę. Na takiej wizycie lekarz onkolog spyta o samopoczucie, dolegliwości związane z przyjęciem leku oraz ustali dalsze kroki leczenia.