ROZMOWA Z PANIĄ ALEKSANDRĄ WYSOCZYŃSKĄ, PREZESEM ZARZĄDU Z OKAZJI 10-LECIA MEDPOLONII

Jak powstała MedPolonia, jaka idea stała u podstaw stworzenia szpitala i przychodni?

Za powstaniem MedPolonii stał pomysł dwóch naszych znajomych lekarzy - w tym dra Klaudiusza Kosowskiego, aby stworzyć szpital i przychodnie, które będą świadczyć usługi na przynajmniej europejskim poziomie. My, czyli grupa inwestorów, została zaproszona do finansowania tego przedsięwzięcia, a jak się potem okazało także do zarządzania tym projektem, który okazał się być dużo większy niż pierwotnie zakładano.

Jak wiele zmieniło się od powstania MedPolonii? Które zmiany są kluczowe?

To co się zmieniło i zostało wypracowane to Zespól Ludzi, tak lekarzy i pielęgniarek, jak i pracowników obsługi klienta. Wszyscy wiedzą dlaczego, po co i dla kogo to robimy. Dla nas naprawdę najważniejszy jest Pacjent i bardzo wsłuchujemy się w Jego opinie. Dzięki takiej postawie Zespołu możemy się rozwijać.

Co było największym wyzwaniem w rozwoju Placówki, a co sprawiło Pani największą radość?

Największym wyzwaniem było doprowadzenie do takiej sytuacji, w której inwestorzy przestaną finansować działalność
i Firma osiągnie pozytywny wynik. To była długa droga i ciężka praca. Największą satysfakcję i radość dają pozytywne opinie Pacjentów o rezultatach leczenia, co jest zasługą lekarzy i opieki pielęgniarek. Nie mniej istotne jest zadowolenie
z obsługi recepcyjnej i call center. Wszystko to skutkuje wzrostem liczby Pacjentów. Rok 2017 to 60 000 Pacjentów
w przychodniach i 2200 operacji prywatnych i finansowanych przez NFZ oraz 1500 badań endoskopowych przewodu pokarmowego, a zaczynaliśmy 10 lat temu od pacjenta nr 1.

Z czego MedPolonia może być dumna?

Myślę, że z tego, że rozwineliśmy się na dość trudnym rynku i że nasi Pacjenci do nas wracają i polecają nas swoim znajomym. Jesteśmy nowoczesnym ośrodkiem, dobrze wyposażonym, wykonującym nowoczesne procedury szczególnie w zakresie ortopedii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej i laryngologii. Nasi Lekarze ciągle się dokształcają i wdrażają nowinki w naszym szpitalu.

W 2015r. powstała Przychodnia MedPolonia przy ul. Starołeckiej, w 2016r. otwarto nowe skrzydło szpitala przy ul. Obornickiej, a jakich nowości w funkcjonowaniu MedPolonii można się spodziewać w najbliższych latach?

Mam nadzieję dalej rozwijać naszą działalność poprzez wzrost liczby przychodni, ale również dalsze unowocześnianie naszej infrastruktury, rozwój diagnostyki i technik operacyjnych.

Czego Pani Prezes życzy MedPolonii i jej pacjentom na kolejne 10-lecie?

Przewrotnie powiem, że wszystkim życzę zdrowia, tak nam wszystkim jak i naszym Pacjentom. Dlatego będziemy Wszystkich zachęcali do dbania o nie, poprzez diagnostykę jego stanu w naszych placówkach, w czym od lat się specjalizujemy.

Powrót do wszystkich wpisów