Dla pacjenta
W trosce o Państwa komfort oferujemy szybki i profesjonalny dostęp do informacji o świadczonych w naszym Szpitalu usługach medycznych operacyjnych. Pracownicy Działu Koordynacji Hospitalizacji przygotują dla Państwa kompleksowy plan hospitalizacji, uwzględniający badania i konsultacje przed wskazaną operacją, pomogą ustalić dogodny termin zabiegu oraz zorganizować pobyt w oddziale.
Zapraszamy do kontaktu:
Tel. hospitalizacj 61 66 43 313
kontakt mailowy: hospitalizacja@medpolonia.com.pl
Dział Koordynacji Hospitalizacji czynny jest w godzinach:
- poniedziałek - piątek 08:00 – 16:00
Pierwszym etapem dla Pacjenta jest kwalifikacja do zabiegu. Niezbędna jest wizyta konsultacyjna u lekarza, który określi wskazania do leczenia operacyjnego, zleci wykonanie kompletu badań i wystawi skierowanie na zabieg.
NFZ
W celu zapisania się na operację w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w szpitalu MedPolonia, konieczna jest wizyta kwalifikacyjna u odpowiedniego lekarza specjalisty z naszej przychodni.
Wizytę można umówić osobiście lub telefonicznie w Rejestracji Szpitala – podstawą zapisania pacjenta na konsultację przedoperacyjną jest SKIEROWNIE DO SZPITALA wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza specjalistę w odpowiedniej poradni.
Podczas wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu NFZ lekarz specjalista wypisuje komplet dokumentów warunkujących wprowadzenie pacjenta na tzw. listę kolejkową NFZ.
W trakcie wizyty kwalifikacyjnej (NFZ jak również komercyjnej) Pacjent jest zobowiązany poinformować lekarza o wszystkich zdiagnozowanych chorobach przewlekłych oraz przyjmowanych lekach (również wydawanych bez recepty!).
KONSULTACJA ANESTEZJOLOGICZNA
- konsultacja anestezjologiczna standardowo odbywa się przed zabiegiem po przyjęciu do szpitala. W przypadku zabiegów endoprotezoplastyki, bądź przed innymi zabiegami wg indywidualnego zalecenia lekarza prowadzącego, konsultacja z anestezjologiem odbywa się 2-3 tygodnie przed dniem operacji (dokładny termin wizyty zostaje ustalony z Koordynatorem Hospitalizacji)
- podczas konsultacji anestezjologicznej konieczne jest poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach (również wydawanych bez recepty), przebytych lub trwających przewlekle chorobach oraz wykonanych wcześniej operacjach
- jeżeli posiadacie Państwo kontrolne wyniki badań laboratoryjnych, zdjęcia RTG klatki piersiowej, badania USG (również USG Doppler), EKG lub inne (np. rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej), wykonanych w okresie do 12 miesięcy przed datą konsultacji anestezjologicznej, prosimy o zabranie ich i okazanie lekarzowi
- w przypadku trwającego leczenia specjalistycznego (np. w poradni endokrynologicznej, nefrologicznej, kardiologicznej lub innej), prosimy o bezwzględne zabranie ostatnich wyników badań kontrolnych. Jeżeli podczas konsultacji anestezjologicznej lekarz uzna za konieczne podjęcie dodatkowych działań gwarantujących bezpieczeństwo pacjenta podczas operacji, będą Państwo zobowiązani do odbycia wizyty kontrolnej u właściwego lekarza specjalisty lub internisty.
Dokumenty anestezjologiczne do pobrania:
- Przedoperacyjna ankieta anestezjologiczna
- Informacja do znieczulenia - tryb ambulatoryjny
- Informacja o znieczuleniu
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
- należy zabrać ze sobą przybory do higieny osobistej (m.in. koszule nocne/piżamy, szlafrok, wygodne i stabilne obuwie, ręczniki kąpielowe)
- prosimy o bezwzględne nieprzyjmowanie posiłków i płynów 7-8 godzin przed planowanym zabiegiem
- prosimy o niepalenie papierosów oraz niespożywanie gumy do żucia w dniu zabiegu
- jeżeli lekarz prowadzący poinformował Państwa o konieczności oczyszczenia przed operacją, prosimy o wykonanie lewatywy bądź przeczyszczenia farmakologiczego w dniu poprzedzającym zabieg
- prosimy o depilację operowanej powierzchni ciała zgodnie z zaleceniami lekarskimi 1-2 dni przed zabiegiem (zwłaszcza w przypadku operacji ginekologicznych)
- prosimy o zabranie ze sobą leków zażywanych regularnie
- prosimy o wykonanie toalety całego ciała (kąpiel) dzień przed zabiegiem oraz w dniu zabiegu, zmycie makijażu, lakieru do paznokci oraz zdjęcie biżuterii (kolczyków, obrączek) przed zabiegiem
- prosimy o zabranie zgodnie z zaleceniami lekarskimi: orteza / but ortopedyczny / kule łokciowe / pończochy p-żylakowe
- informujemy, iż doba pobytowa kończy się o godzinie 08:30
- godziny odwiedzin obowiązują od 14:00 do 19:00 - przy pacjencie może znajdować się tylko jedna osoba.
Przyjęcie
W dniu przybycia do szpitala, w Koordynacji Hospitalizacji odbywa się procedura przyjęcia, z wypełnieniem wszystkich wymaganych dokumentów. Z gotową historią choroby koordynator odprowadza pacjenta na oddział, gdzie sekretarka medyczna przydziela pacjentowi pokój. Następnie lekarz oddziałowy i pielęgniarka informują pacjenta o przebiegu pobytu szpitalnego, badaniach, zabiegach i związanych z tym zaleceniach.
Pobyt
Nad bezpieczeństwem pacjentów czuwają całą dobę: lekarz oddziałowy lub lekarz dyżurny, który w porze nocnej w razie potrzeby utrzymuje stały kontakt z Kierownikiem Oddziału oraz lekarzem operatorem.
Fachowa i miła opieka pielęgniarska, pozwala pacjentom na poczucie bezpieczeństwa. W salach pacjentów oraz łazienkach znajdują się dzwonki, dzięki którym można w każdej chwili przywołać pomoc.
Każdy pokój pacjenta wyposażony jest w telewizor. Standardem są pokoje wyposażone w łazienki. Posiłki przynoszone są do pokoju pacjenta.
Na życzenie pacjenta personel oddziału, w miarę możliwości, w czasie niekolidującym z pracą oddziału, może podać herbatę lub kawę w godzinach innych niż godziny posiłków. Istnieje również możliwość skorzystania z kuchni oddziałowej, celem samodzielnego przygotowania napoju.
Odwiedziny
Odbywają się w godz. 14:00-19:00 - przy pacjencie może znajdować się tylko jedna osoba. Pacjentów nie mogą odwiedzać i pielęgnować: osoby chore, niezrównoważone psychicznie, nietrzeźwe, nie przestrzegające zasad higieny osobistej. Na oddział nie powinny wchodzić również dzieci.
Ponadstandardowy jest pobyt osoby towarzyszącej. Jest on płatny, możliwy po uprzednim uzgodnieniu z Koordynatorem Hospitalizacji lub Pielęgniarką Oddziałową.
W szpitalu znajduje się Depozyt, w którym mogą być przechowywane cenne przedmioty i dokumenty. Korzystania z depozytu prosimy zgłaszać pielęgniarce dyżurnej. W przypadku pobytu na sali jednoosobowej prosimy o zamykanie pokoju po każdym wyjściu. Prosimy o informowanie pielęgniarki dyżurnej o każdorazowym opuszczeniu oddziału.
Pobyt w szpitalu obejmuje wczesną (pooperacyjna) rehabilitację. Polega to na szybkim uruchomieniu pacjenta i stymulacji procesu gojenia tkanek. Rehabilitacja jest w cenie pobytu w szpitalu.
Rehabilitacją objęci są wszyscy pacjenci operowani ze wskazań ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, torakochirurgicznych, ale także ginekologicznych i gastroenterologicznych.
Szanowny Pacjencie,
Informujemy, że w MedPolonii pracujemy w oparciu o Kodeks Etyki.
Jeśli jakakolwiek sytuacja wyda się Pani/Panu nieetyczna prosimy o jej zgłoszenie do Komitetu Etycznego mailem na adres: etyka@medpolonia.pl
Zarząd Spółki