Endoskopia przewodu pokarmowego

Endoskopia w ramach NFZ


Szpital MedPolonia w ramach kontraktu z NFZ wykonuje pełny zakres badań endoskopowych: komfortowa dla Pacjentów kolonoskopia i  gastroskopia. Badania te są wykonywane przez lekarzy specjalistów w przyjaznych dla pacjenta warunkach. Gastroskopia pozwala na skuteczną diagnostykę przełyku, żołądka i dwunastnicy, a kolonoskopia jelita grubego.

Zarówno gastroskopia, jak i kolonoskopia mają opinię badań nieprzyjemnych i wstydliwych, ale przeprowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów oraz przy życzliwej współpracy z pacjentem nie trwają długo, a ich dokuczliwość jest ograniczona do minimum.

Przygotowanie do badań endoskopowych:

Przygotowanie do badań endoskopowych - INFORMACJA DLA PACJENTA

Formularz świadomej zgody GASTROSKOPIA

Formularz świadomej zgody KOLONOSKOPIA

Endoskopia w trybie hospitalizacji planowej

Uprzejmie informujemy, że Szpital MedPolonia z dniem 01.04.2018r. podpisał umowę z NFZ na wykonywanie badań gastroenterologicznych w trybie hospitalizacji planowej.

Pacjent po wykonanym zabiegu pozostaje na Oddziale Szpitalnym przez 1 dobę.

Gastroskopia w trybie hospitalizacji dotyczy pacjentów z wykrytą patologią, która wymaga wykonania tzw.gastroskopii terapeutycznej, bądź chorych obciążonych dodatkowymi chorobami układu oddechowego i krążenia oraz chorych starszych tj. po 70 r.ż.

Pacjentów ze skierowaniem do szpitala od lekarza rodzinnego zapraszamy do kontaktu: Dział Koordynacji Hospitalizacji 514 971 722 w godz. 11:00-14:00

 

Endoskopia w trybie ambulatoryjnym

Uprzejmie informujemy, że Szpital MedPolonia z dniem 1.11.2018r. rozpocznie wykonywanie badań gastroenterologicznych w trybie ambulatoryjnym.

Pacjentów ze skierowaniem do Pracowni Endoskopii zapraszamy do kontaktu:

Dział Koordynacji Hospitalizacji: 514 971 722 w godz.: 11:00 - 14:00

Gastroskopia to metoda badania początkowego odcinka przewodu pokarmowego, która pomaga lekarzowi skontrolować stan przełyku, żołądka i dwunastnicy.

Kolonoskopia daje możliwość dokładnego obejrzenia całego jelita grubego, pobrania materiału diagnostycznego czy wykonania polipektomii (usunięcia polipów, z większości których powstają  nowotwory).