Endoskopia przewodu pokarmowego

Endoskopia w ramach NFZ


Uprzejmie informujemy, że Szpital MedPolonia z dniem 01.04.2018r. podpisał umowę z NFZ na wykonywanie badań gastroenterologicznych w trybie hospitalizacji planowej.

Pacjent po wykonanym zabiegu pozostaje na Oddziale Szpitalnym przez 1 dobę.

Gastroskopia w trybie hospitalizacji dotyczy pacjentów z wykrytą patologią, która wymaga wykonania tzw.gastroskopii terapeutycznej, bądź chorych obciążonych dodatkowymi chorobami układu oddechowego i krążenia oraz chorych starszych tj. po 70 r.ż.

Pacjentów ze skierowaniem do szpitala od lekarza rodzinnego zapraszamy do kontaktu: Dział Koordynacji Hospitalizacji 514 971 722.

Szpital MedPolonia w ramach kontraktu z NFZ wykonuje pełny zakres badań endoskopowych: bezbolesna i komfortowa dla Pacjentów kolonoskopia i  gastroskopia. Badania te są wykonywane przez lekarzy specjalistów w przyjaznych dla pacjenta warunkach. Gastroskopia pozwala na skuteczną diagnostykę przełyku, żołądka i dwunastnicy, a kolonoskopia jelita grubego.

Zarówno gastroskopia, jak i kolonoskopia mają opinię badań nieprzyjemnych i wstydliwych, ale przeprowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów oraz przy życzliwej współpracy z pacjentem nie trwają długo, a ich dokuczliwość jest ograniczona do minimum.

Przygotowanie się do badań endoskopowych:

Przygotowanie do badań endoskopowych - INFORMACJA DLA PACJENTA

Prosimy uprzejmie o przygotowanie się do w/w badań w następujący sposób:

GASTROSKOPIA KOLONOSKOPIA

I. W dniu badania
Pacjent powinien być na czczo – zakaz przyjmowania pokarmów stałych i płynnych przez minimum 6 godzin przed planowanym zabiegiem. W przypadku badania w godzinach popołudniowych (np. badanie planowane po godzinie 16:00) istnieje możliwość zjedzenia lekkiego śniadania do godziny 8:00

 

I . Dzień przed badaniem
Bezwzględna dieta płynna (wszelkiego rodzaju napoje). O godzinie 10:00 wskazane spożycie rozpuszczonych w wodzie 2 saszetek środka przeczyszczającego (wskazanego przez lekarza, do nabycia na receptę w aptece). Następnie od godziny 16:00 wskazane wypicie kolejnych 2 saszetek środka przeczyszczającego rozpuszczonych w wodzie. Zgodnie z zaleceniami na ulotce należy każdą saszetkę rozpuścić w przynajmniej 1 litrze niegazowanej wody, wypijając każdy litr w ciągu jednej godziny. Wypróżnienie o wodnistej konsystencji i barwie żółtawej świadczy o prawidłowym przygotowaniu przewodu pokarmowego do badania.
  II. W dniu badania
Pacjent powinien być na czczo – zakaz przyjmowania pokarmów stałych i płynnych przez minimum 8 godzin przed planowanym zabiegiem. Rano przed zabiegiem konieczność przyjmowania leków ewentualnie stosowanych przez pacjenta na co dzień.

FORMULARZ - ZGODA NA ZABIEG AMBULATORYJNY - GASTROSKOPIA:
 

Formularz świadomej zgody GASTROSKOPIA

FORMULARZ - ZGODA NA ZABIEG AMBULATORYJNY - KOLONOSKOPIA:
 

Formularz świadomej zgody KOLONOSKOPIA