Hospitalizacja

ODDZIAŁ SZPITALNY

Hospitalizacja w Szpitalu Med Polonia odbywa się na komfortowym i nowoczesnym Oddziale Szpitalnym. Oddział dysponuje 28 łóżkami w 19 pokojach jedno- lub dwuosobowych, każdy z oddzielnym węzłem sanitarnym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, WiFi oraz telewizorem. 

W razie potrzeby istnieje możliwość pobytu rodzica z hospitalizowanym dzieckiem. Dla osoby towarzyszącej przewidziane jest osobne miejsce noclegowe w pokoju Pacjenta.

hospi.jpg

Trzy posiłki dziennie dostosowane indywidualnie do diety zaleconej przez lekarza, wliczone w cenę pobytu na oddziale szpitalnym, przynoszone są do pokoju Pacjenta.

Szpital dysponuje kuchnią oddziałową, w której istnieje możliwość samodzielnego przygotowania napoju. Na życzenie Pacjenta, Personel oddziału w miarę możliwości może podać herbatę lub kawę w godzinach innych niż czas podawania posiłków.

hospitalizacja3.png hospitalizacja4.png

Dla zapewnienia komfortu Pacjentów oraz ich bliskich, przygotowaliśmy wygodną przestrzeń dla odwiedzających wraz z czytelnią, w której istnieje możliwość wypożyczenia książek oraz kącikiem zabaw dla dzieci.

Celem podniesienia poczucia bezpieczeństwa naszych Pacjentów, udostępniony jest depozyt, w którym mogą być przechowywane cenne przedmioty. Chęć skorzystania z depozytu należy zgłosić pielęgniarce dyżurnej.

Nad bezpieczeństwem pacjentów całą dobę czuwa zespół Lekarzy oraz Pielęgniarek wraz z Lekarzem Oddziałowym lub Lekarzem Dyżurnym, który w porze nocnej w razie potrzeby utrzymuje stały kontakt z Kierownikiem Oddziału oraz Lekarzem Operatorem.
Fachowa i miła opieka pielęgniarska, pozwala pacjentom na poczucie bezpieczeństwa. W salach pacjentów oraz łazienkach znajdują się dzwonki, dzięki którym można w każdej chwili przywołać pomoc.

POBYT NA ODDZIALE

Oferujemy dwa typy pobytów na oddziale. Pobyt odbywa się w ciągu dnia i nie obejmuje noclegu. Pobyt dobowy rozpoczyna się wraz z godziną przyjęcia do szpitala i trwa do 8:30 dnia następnego. Pobyt może być przedłużony o kolejne doby w miarę możliwości Oddziału za dodatkową opłatą. Długość pobytu na oddziale ustalana jest zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

OFERTA 

Pobyty diagnostyczne z hospitalizacją

 • dla seniora
 • rehabilitacyjne
 • dla osób z chorobami układu oddechowego
 • dla osób otyłych
 • screening stanu zdrowia

 

Hospitalizacja prywatna

Pobyt na oddziale szpitalnym jest integralną częścią operacji wykonywanych u Pacjentów prywatnych. Cena pobytu nie łączy się z ceną zabiegu. Czas pobytu na oddziale ustalany jest zgodnie z zaleceniem lekarza operatora. Pobyt jest częścią umowy szpitalnej.

Hospitalizacja w ramach kontraktu w ramach NFZ

W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia Szpital MedPolonia wykonuje planowe operacje Pacjentów w zakresie ortopedii, chirurgii ogólnej, ginekologii, urologii i okulistyki. Nie wykonujemy operacji w trybie nagłym– pacjenci powinni zgłaszać się w przypadkach nagłych do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

nfz.png

W celu zapisania się na zabieg planowy ramach NFZ należy zgłosić się ze skierowaniem do szpitala na umówioną wcześniej wizytę kwalifikacyjną w Poradni MedPolonia (skierowanie do szpitala można uzyskać od lekarza specjalisty lub lekarza "rodzinego" POZ).

Na podstawie skierowania do szpitala, pacjentowi przysługuje jednorazowa bezpłatna wizyta kwalifikacyjna. Lekarz może nie udzielić kwalifikacji do zabiegu z przyczyn medycznych (np. wymagany pobyt w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej) lub ograniczeń kontraktowych, jednak skieruje pacjenta do odpowiedniej placówki.

Szpital MedPolonia zapewnia pacjentom po operacji jednorazową bezpłatną wizytę kontrolną, jednak nie później niż w ciągu 30 dni od dnia operacji. Pozostałe wizyty kontrolne są wizytami płatnymi zgodnie z aktualnym cennikiem.

CZAS OCZEKIWANIA NA ZABIEG W RAMACH NFZ:

 • zabiegi chirurgiczne 7-8 miesięcy
 • zabiegi ginekologiczne 4-5 miesięcy
 • duże zabiegi ortopedyczne (endoprotezy) 1,5-2lat
 • małe zabiegi ortopedyczne 3-4 lat
 • zapisy na zaćmę ok.12 miesięcy

REHABILITACJA POOPERACYJNA

Pobyt w szpitalu obejmuje wczesną (pooperacyjna) rehabilitację. Polega to na szybkim uruchomieniu pacjenta i  stymulacji procesu gojenia tkanek. Rehabilitacja wliczona jest w cenę pobytu na oddziale szpitalnym. 

Rehabilitacją objęci są wszyscy pacjenci operowani za wskazań ortopedycznych, chirurgicznych, nieurochirurgicznych, torakochirurgicznych, ale także ginekologicznych i gastroenterologicznych.

rehabilitacja.jpg

PRZYJĘCIA DO SZPITALA

W dniu przybycia do szpitala, w Izbie Przyjęć odbywa się procedura przyjęcia, polegająca na wypełnieniu wszystkich wymaganych dokumentów. Z gotową historią choroby Recepcjonistka odprowadza Pacjenta na Oddział, gdzie Pielęgniarki przydzielają Pacjentowi pokój. Następnie Lekarz Oddziałowy i Pielęgniarka informują Pacjenta o przebiegu pobytu szpitalnego, badaniach, zabiegach i związanych z tym zaleceniach.

hospitalizacja7.pngIMG_2691.JPG

 

KONTAKT

Dział koordynacji hospitalizacji

W trosce o Państwa komfort oferujemy szybki i profesjonalny dostęp do informacji o świadczonych w naszym Szpitalu usługach medycznych operacyjnych. Pracownicy Działu Koordynacji Hospitalizacji przygotują dla Państwa kompleksowy plan hospitalizacji, uwzględniający badania i konsultacje przed wskazaną operacją, pomogą ustalić dogodny termin zabiegu oraz zorganizować pobyt w oddziale.

 

Zapraszamy do kontaktu:

Tel. hospitalizacja: 61 66 43 313
kontakt mailowy: hospitalizacja@medpolonia.com.pl

Dział Koordynacji Hospitalizacji czynny jest w godzinach:

 • poniedziałek, środa, piątek 07:00 – 17:00
 • wtorek, czwartek    07:00 – 18:00

Osoby zainteresowane naszymi Pakietami Pobytowo-Diagnostycznymi zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży:

Angelika Kułakowska
Tel. 506 374 977

Kontakt NFZ

Pacjentów chcących umówić się na operację w ramach NFZ prosimy o kontakt pod numerem telefonu:
514 971 722 czynnym w godzinach między 11.00 a 14.00 od poniedziałku do piątku.

W przypadku trudności z dodzwonieniem się do działu hospitalizacji prosimy o kontakt w godz. 14.00 do 15.00.